Дома Тагови природен лек за коски

Таг: природен лек за коски

ПРОСОТО Е ЧУДО-ЛЕК ЗА ОСТЕОПОРОЗА: Коските ги прави силни како челик

Секоја намирница со себе носи нешто добро но и нешто лoшо. Исто така, она што некому може да помогне, на друг ќе му одмогне....

Лек и превенција за остеопороза – толку е добар што веднаш...

Остеопорозата претставува болест на к оските односно нивната кршливост и порозност се јавува како резултат на намалување на нивната густина. Кревките и порозни к...

Ако ве болат коските и ако сте многу уморни: Лек со...

Имате проблем со коските или често сте уморни? Во тоа може да ви помогне овој стар народен лек за кој се говори дека го...

Ова е најдобриот лек за коски, штитна жлезда и имунитет –...

Секое домаќинство користи јајца во исхраната, а лушпите се фрлаат. Меѓутоа, тие 90% се составени од калциум, минерал кој е особено важен за здравјето...

Сусамот лекува сè, од тромб до паразити и остеопороза – Рецепти...

Семето од сусам содржи највисока концентрација на фитостероли, состојка која според хемиската структура е најслична на холестеролот. Фитостеролите имаат моќ, доколку доволно се присутни во...