Дома Тагови природен лек за бубрези

Таг: природен лек за бубрези

ПОЕФИКАСЕН ЛЕК НЕМА ДА НАЈДЕТЕ: Исчистете ги бубрезите и спречете воспаление...

Кога постои проблем со бубрезите неопходно е да се одбегнуваат одредени намирници. Станува збор за храна што содржи големи количини на натриум, калиум, фосфор,...

СЕКОЈ ДЕН ПИЈТЕ ПО 1 ЧАША ВОДА ОД МАГДОНОС: Ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а во кујната се користи и како зачин, што дава ароматичен вкус на многу...

Евтин природен лек: исчистете ги бубрезите и спречете воспаление

Воспалението на бубрезите (нефритис), најчесто е предизвикано од бактерии од семејството на стафилококи и стрептококи. Овие бактерии влегуваат во организмот од околината, честопати преку...

РУЈЕВИНА – СПАС ЗА БУБРЕЗИ: Најдобриот лек кој брзо ги решава...

Рујевината процвета кај нас. Се користи за бубрежни болести и инфекции, за камен... Изобилува со танини, па затоа се користи и во случај на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"