Дома Тагови природен лек за бронхит

Таг: природен лек за бронхит

Најевтиниот лек на светот: половина лимон и сода бикарбона, моќна мешавина...

Комбинацијата на мед и цимет се користи во традиционалната кинеска медицина и ајурведската медицина како дел од програмата за лекување. Овие две намирници имаат...

Рецепти на монахот Гаврил за лекување на речиси секоја болест со...

Монахот Гаврил растел во време кога лекарите биле реткост, а медицината сè уште била неразвиена. Тој научил рецепти за природни лекови од неговата мајка...

Природен лек за ублажување на кашлица и бронхит и смирување на...

Овој природен рецепт против кашлица и бронхитис беше награден за неговата ефикасност и придонес за здравјето на луѓето. Фото и рецепт: Сузана Грња – природен...