Дома Тагови посни стапчиња

Таг: посни стапчиња

ПОСНИ СОЛЕНИ СТАПЧИЊА-ГРИЦКИ: Вашиот дом ќе замириса најубаво кога ќе ги...

Во секое време може да замесите обично тесто како за леб, да го развлечете во кора како за пица, да го исечете на стапчиња...

Ги замесувам стапчињата, а потоа децата ги макаат во чоколаден крем:...

Шербетни стапчиња кои се прават од само неколку состојки, а потоа можете да ги јадете со уживање. Моите дечиња најмногу ги сакаат особено кога...

ПОСНИ СПИРАЛНИ СТАПЧИЊА: Толку многу се вкусни – штом почнете да...

Hевеpoјатно се вкусни, крцкави грицкалки... Единствена мана е тоа што се превкусни, па штом почнете да ги јадете, не можете да прекинете. Одлична закуска...