Дома Тагови посни шупливи пишии

Таг: посни шупливи пишии

Секоја пишија излегува со големина на три обични, затоа го сакаме...

Пишиите се омилениот македонски појадок, а кога целата куќа ќе замириса на нив, сите се стрчуваат накај трпезата, да ги јадат, додека се топли....

КОГА ИМАТЕ САМО БРАШНО И ВОДА: Овој рецепт им враќа спомени...

Пишиите се омилениот македонски појадок кој редовно го подготвуваа нашите мајки, баби, тетки.. Се јадат во слатка или солена варијанта, а одлични се и...

Ако постите ова ќе ви биде најубаво: посни пишии кои се...

Домашно тесто слично на мекици, но некои ги нарекуваат и пишии. Излегуваат многу парчиња, а толку многу се вкусни што веднаш се јадат. Одлични...

1 чаша газирана вода и брашно и добивате посни пишии за...

Рецепт на „Саце Рецепти“. Домашно тесто слично на мекици, но некои ги нарекуваат и пишии. Излегуваат многу парчиња, а толку многу се вкусни што...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"