Дома Тагови посни колачиња

Таг: посни колачиња

ПОСНИ КОЛАЧИЊА СО ЈАТКИ: убав предлог за посната трпеза, излегуваат многу...

По повод празникот Младенци, овие колачиња го добиле името „младенчици“. Во секој случај името е додадено подоцна, а овие посни колачиња се прават уште...

Посни ситни колачи од ореви и пиво, ровки – се топат...

Многу, многу вкусни ситни колачи! Потребни состојки: 100 г ореви, 1 чаша пиво, 1 чаша масло, 1 чаша шеќер, 3 чаши брашно, 1 прашок за печиво + шеќер во прав за наросување +...

Колачиња за МЛАДЕНЦИ, ама вие можете и било кој ден да...

Фото и рецепт: Даниела Китановиќ Младенчици, рецепт за почетници „Младенци“ е 22 март ден кој го празнуваат сите кои се венчале пред тој датум и секако...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"