Дома Тагови посни колачи со ореви

Таг: посни колачи со ореви

ПОСНИ КОЛАЧИЊА СО ЈАТКИ: убав предлог за посната трпеза, излегуваат многу...

По повод празникот Младенци, овие колачиња го добиле името „младенчици“. Во секој случај името е додадено подоцна, а овие посни колачиња се прават уште...

Посни штангли без капка масло, со ореви бадеми и џем од...

Ако си помисливте дека ова е само обичен рецепт за славски посни колачи, погледнете ги повторно состојките. Во овие штангли, кои не се печат,...

Посни парени колачи со јатка орев, валкани во кокос

Рецептот за овие прекрасни посни колачи ни го претстави нашата драга Светлана Карапетровска во групата НМД рецепти. Фото и рецепт: Светлана Карапетровска Македонска Мерката е со...