Дома Тагови посни кифли со пиво

Таг: посни кифли со пиво

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од малку...

Многу се вкусни, буквално се топат во уста. Фотографија и рецепт на Весна Несовановиќ Потребни состојки: 500 г остро брашно, 200 мл масло, 200 мл...

Посни пивски кифли со џем од кајсии, прелиени со шербет и...

Многу вкусни кифлички кои се топат во уста. Потребни состојки: 600 г брашно 1 прашок за печиво 200 мл масло 200 мл пиво околу 200 г џем од кајсии или...

Посни кифлички со пиво – се топат во уста, од половина...

Фото и рецепт: Весна Несовановиќ Потребни состојки: 500 г остро брашно, 200 мл масло, 200 мл пиво, малку сол, ½ прашок за печиво. И уште: 100 г остро брашно и 150 г...