Дома Тагови посни бомбици

Таг: посни бомбици

Брзи посни бомбици од лешник наполитанки – секогаш ги правам за...

Фото и рецепт: Минја Рецептот е многу лесен и не одзема многу време за приготвување. Сите што ќе ги пробаат овие бомбици се воодушевени. Можете...

Посни колачи: 4 вида бомбици од една смеса – без печење...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

Посни бомбици од јаболка, едноставни, вкусни, брзопотезни

Фото и рецепт: Агица Ова се брзи и едноставни бомбици а многу вкусни, задолжителни на мојата новогодишна трпеза. Потребни состојки: 400 г шеќер 500 г изрендани, малку киселки...

Посно и евтино предјадење: 3 вида вкусни топчиња со различен вкус...

Ова е одличен рецепт за посно и евтино предјадење. Посните топчиња од компир изгледаат многу ефектно, а превкусни се. Потребни состојки: 1 кг компир, излупен и...

Посни жербо бомбици, најубавите празнични колачи, неодоливи, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Наталија Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити и џем од кајсии со крцкав слој...

Посни бомбици со јаболко, ореви и посни бисквити – брзи и...

Вкусни и меки топчиња кои можете да ги приготвувате со различна големина. Овие бомбици се приготвуваат брзо и едноставно, а имаат феноменален вкус. Може да...

Брзи посни бомбици, лесни со неодолив вкус, без трошка масти, без...

Јафа топчиња без печење и без трошка масти – брзи, лесни и со неодолив вкус! Потребни состојки: 300 г бисквити со вкус на какао 150 мл сок...

Посни бомбици од смокви – секогаш ги правам за слава, заслужено...

Фото и рецепт: Милица Овие превкусни бомбици задолжително ги правам за слава, бидејќи заслужено се едни од најдобрите ситни колачи. Потребни состојки: 500 г суви смокви 250 г...

Екстра брзи кокос бомбици со бело чоколадо и мелени бисквити –...

Фото и рецепт: Наталија Овие бомбици се нешто екстра брзо и едноставно, од сосем едноставни состојки. Згодни за се слави, родендени и слични пригоди, а...

Топчиња со ореви, брзо и лесно се прават, иако се посни...

Брзо и лесно се приготвуваат, ги ги набодувате и ги натопувате во чоколадо, па добивате прекрасни топчиња. Посни се, но ништо помалку вкусни од...