Дома Тагови посна пита со печурки

Таг: посна пита со печурки

ПОСНА ПИТА СО ПИВО: Рецептот го добив од еден етно ресторан,...

Пивото освен како освежителен пијалак, се користи за маринирање и подготовка на сос за месо, бидејќи го хидрира и го прави посочно. Тоа го...

ПОСНА ПИТА СО ПРАЗ, ПЕЧУРКИ И ОРИЗ: Сочна и со богат...

Испробајте нов рецепт за посна пита која е полна со сочен фил. Ова е една едноставна пита која се приготвува со готови кори, брза...

Оваа пита со пиво беше хит на мојата посна слава, сите...

Оваа посна пита со пиво е неодоливо вкусна, брзо се приготвува и може веднаш да се послужи, а останува вкусна и мека дури и...

Пита на вода со печурки и готови кори – со апетит...

Многу вкусна пита која се приготвува со готови кори, одлична за пост на вода. Потребни состојки: 300 мл доматен сок 500 г печурки 1,5-2 главици кромид 1 страк праз 500...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"