Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

Брз посен чоколаден колач кој не се пече – само 4...

Потребни состојки: 250 г посни бисквити 200 г посно чоколадо 150 г посен маргарин 100 мл сок Постапка: Бисквитите искршете ги крупно, маргаринот растопете го и додадете му 100 г...

Еден од најевтините и најубавите ПОСНИ КОЛАЧИ: мирисен, сочен, чоколаден…

Посното срце е навистина еден од најевтините и најубавите посни колачи. Ако постите, тогаш ова е вистинскиот колач во кој можете вистински да уживате. Доколку...

ПОСЕН КОЛАЧ СО КИСЕЛА ВОДА

Потребни состојки: 450 г брашно 1 лажичка сода бикарбона 200 г шеќер 1 замрзнат портокал 350 мл кисела вода 70 мл масло За фил: 200 г шеќер 100 мл вода 1 ванилин шеќер 80 г...