Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

ПОСЕН, MEK И ВОЗДУШЕСТ КОЛАЧ СО ВИШНИ: Подготви го за 10...

Ова е еден од најлесните колачи кои ќе ги направите. Често може да го најдете под името „сув колач,“ но напротив не е сув...

МРЗЛИВА (ЛЕЊА) ПИТА БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Излупете неколку јаболка и...

Оваа лења пита е врв на врвовите, воздушеста е, мека, мирисна и има неодолив вкус. Филот од јаболка дава прекрасна арома, а комбинацијата со...

ПОСЕН КОЛАЧ ОД ЧОКОЛАДО И БИСКВИТИ: Брза и едноставна подготовка, може...

Базата на овој колач се посните бисквити и чоколадото, поточно какао крем табла, со додатоци од лешник и кокос (ќе се уверите колку е...

МАК-КОЦКИ: Посен и сочен колач со неодолива арома, наједноставна постапка

Кога отидов на гости кај тетка ми од Авcтpија, додека таа беше на работа јас ги подготвив овие коцки со мак. Ми рече дека...

ПОСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ: Брз и многу вкусен, без миксер, состојките се...

За да го направите овој колач ќе ви бидат потребни состојки кои веќе ги имате во кујната. Не ви е потребен миксер за матење,...

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

ЕДНОСТАВНА ПОСНА ПИТА ОД ЈАБОЛКА НАБРЗИНА: Многу лесен рецепт за вкусен...

Не пропуштајте го овој многу лесен рецепт за брза пита со јаболка или овошје по ваш избор и желба. Овој колач може да биде...

ПОСНА ПИТА БАКЛАВА: Неодоливо сочна, вкусна и мирисна, секоја бара уште...

Ова е еден од оние колачи кои ве освојува со првиот залак. Кога ќе го гризнете тој е толку многу сочен, вкусен и мирисен,...

ПОСНА БАЈАДЕРА ЗА 15 МИНУТИ: Највкусниот и најбрзиот рецепт

Бајадера, што на француски јазик значи „танчерка во храм“, е еден од омилените колачи во регионот и пошироко. Се приготвува со зовриен сируп од...

ПОСНА ТОРТА СО ПОЛЕНТИ ЈАБОЛКА: Лесно се прави, а има врвен...

Оваа торта уште наречена „Туфахија“, е одличен избор за посните денови, полна е со ореви и многу е сочна. Може да се приготвува преку...