Дома Тагови Посен колач

Таг: Посен колач

Највкусната и најсочната “ЦРНА ПОСНА ТОРТА” со ореви

Ова е највкусната, најсочната посна торта со ореви и локум. Рецепт и видео презентација на Спасиќ Ема од Емилина кујна. Ова некогаш бил нарекуван...

Се топи во уста: Колач 4-3-2-1 старинско чудо кое брзо се...

Совршен посен колач 4-3-2-1: Старинско чудо кое сите го сакаат. Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ. Овој рецепт го најдов во стариот тефтер...

Нема да забележите дека недостигаат млеко, јајца и масло – Вкусен...

Посен чоколаден колач за пост на вода, добар рецепт за едноставен и брз колач. Може да се прави и секојдневно бидејќи многу е вкусен...

Ролат со банани и бисквити (посен), лесно се прави за 15...

I РЕЦЕПТ - Посен ролат со банани и бисквити, лесно се прави за само 15 минути е готов и количински го има доста. Многу...

Македонски сочен колач со гриз, ореви и суво грозје – посен...

Мајка ми одамна го прави за посна слава, но јас го правам и во обични денови зошто е многу сочен, мирисен и ароматичен, а...

Посна грилијаш, фигаро – обланда со неодолив вкус на ореви –...

Рецепт и видео презентација на Бокина кујна – Фигаро/Грилијаш/Посна обланда за 15 минути готова. Одличен колач кој се приготвува лесно и брзо, а сите...

Посен колач кој е многу сочен и вкусен, со јаболка и...

Рецепт и видео презентација на CooKing – Најсочниот посен колач. Многу вкусен, сочен и неодолив колач со јаболка и гриз. Не е “тежок”, напротив,...

Посно медено срце, сочно, меко како душа, секој залак се топи...

Фото и рецепт: Даринка Николиќ – Медено срце. Ова е најдобриот рецепт за медено срце од сите кои досега ги имам испробано. Го печев во...

Посен колач со џем од сливи и чоколадо – се подготвува...

Рецепт и видео презентација на Нермина од Nerkina kujna – посен колач со џем од сливи и чоколадо. Овој колач навистина е многу брзо се...

Посна гриз алва прелиена со чоколадна глазура – многу вкусен традиционален...

Фото и рецепт на Габриела Миленкоска – посна гриз алва. Рецептот за ова вкусно, а посно слатко задоволство наречено “гриз алва” ни го претстави нашата...