Дома Тагови портокал

Таг: портокал

Чудесна љубовна приказна за Васа, по која го добила името популарната...

-Најпосле знаеме како и зошто оваа торта го добила своето име! Судејќи според многу народни верувања, Васина торта настанала на почетокот на 20.век во Парачин,...