Дома Тагови попуштени вени

Таг: попуштени вени

Рецепт кој е спас за проширени и воспалени вени

Проширени вени може да се развијат кога малите залистоци во вените ќе ocлабат и ќе ја изгyбат елacтичноста. Овие залистоци обично го запираат протокот...

Сите ги јадат лешниците, а малкумина знаат дека листовите се лек...

Леската расте насекаде, особено на рабовите на шумите, ливадите и пасиштата, како и покрај патиштата како „жива ограда“. Освен лешникот, кој всушност е семето...

Секоја година пијам една доза од овој лек за проширени и...

Венските тpoмби обично се јавуваат во услови на слаб или наpyшен проток на кpв во венските патишта. Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем....

РУЗМАРИН ВО РАКИЈА: Најдобриот природен лек за проширени вени, целулит, болки...

Можеби не сте знаеле, но кога еднаш ќе почнете да ја користите, ќе бидете изненадени, колку е ефикасна оваа неверојатна комбинација. Третира бројни проблеми,...

ТРОМБОЗА, ПОПУШТЕНИ И ПОДУЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

ЕСЕНСКИ ЧАЈ ОД ЛЕШНИЦИ: Лек за проширени вени и хемороиди

Во народната медицина чајот од лешниковата лушпа се користи за лекување на уринарни инфекции, стомачни проблеми и хемороиди. Од овој чај се прават и...

ТРОМБОЗА, ПОДУЕНИ И ПОПУШТЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

Секоја есен собирам диви костени и правам лек кој ме има...

Лековитите својства на дивиот костен потекнуваат од неговиот уникатен хемиски состав. Семето содржи тритерпен сапонини, танини, витамин Ц, витамин К, витамин Б1, кумарински гликозиди,...

ЖЕНИТЕ ОВА ГО МАЧКААТ НА НОЗЕ: Вените се повлекуваат без проблем

Пелинот е една од најстарите лековити билки. Освен што од него се приготвуваат препарати за бројни здравствени тегоби, може да се користи и надворешно,...

Проширените вени ќе станат минато ако ги мачкате со ова масло...

Проширените вени излекувајте ги со помош на ова неверојатно масло приготвено од многу лековита билка, која е единствена и има способност да ги прочистува...