Дома Тагови полумесечинки

Таг: полумесечинки

Омилениот колач на мојата свекрва, често го правам и сите го...

Овој колач беше хит на сите наши собиранки. Потребни состојки: 4 белки, измиксани во цврст снег 150 г шеќер 150 г путер на собна температура 70 г брашно, половина...

Едноставен колач кој сите го сакаат, го снемува додека трепнеш!

Потребни состојки: 140 г шеќер 140 г маргарин 140 г мелени бадеми 700 г брашно 4 белки Жолт прелив: 4 жолчки 140 г шеќер во прав 1 ванилин шеќер Крем: 100 мл млеко 700 г шеќер 700...

МЕСЕЧИНКИ: брзи чупавци се прават за 15 минути

Потребни состојки: 500 г јафа кекси (ресана, по избор) За крем: 400 мл млеко 2 жолчки 6 лажици шеќер 2 пудинг од ванила 150 г путер/маргарин И уште: 100 г кокос Постапка: Во 100 мл...