Дома Тагови полнети печива

Таг: полнети печива

Снаата од брат ми ми го даде рецептот за овие печива:...

Снаа ми од брат многу се разбира во месење на различни пити, погачи и разни печива и отсекогаш ме воодушевувале нејзините вештини со тестото....

НАЈУБАВИТЕ ПЕЧИВА КОИ СЕ ПРАВАТ СО КЕФИР: Излегуваат меки, воздушни и...

Овие печива се подготвуваат многу лесно, може да ги полните по ваш вкус, а за мене се најубави со спанаќ. Тестото е многу меко...

Полнето печиво како памук меко – Тесто со мерки на чаша

Одлична идеја за појадок или вечера, печивата се вкусни и меки како памук, пробајте ги, сигурно ќе ви се допаднат. Потребни состојки: 20 г квасец, 1 лажица...