Дома Тагови покачени маснотии

Таг: покачени маснотии

Ми рекоа дека имам замастен црн дроб, па го направив овој...

Замастен црн дроб е честа појава кај многумина, особено кај луѓе постари од 50 години. Ако процентот на масти во црниот дроб е поголем...

Природна мешавина која ги чисти артериите, го намалува холестеролот, штити од...

Има голема корист од овој напиток - природен лек. Станува збор за комбинација од три супер здрави намирници кои со заедничко и секојдневно делување...

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"