Дома Тагови похувани тиквички од рерна

Таг: похувани тиквички од рерна

ПОВКУСНИ ТИКВИЧКИ НЕ СМЕ ЈАДЕЛЕ: Ги наквасив во мешавина од зачини...

Не знаев што да направам за ручек и маж ми ми дојде во кујна со еден рецепт кој му го кажал колега на работа,...

ТИКВИЧКИ ОД РЕРНА: Кога ќе ги гризнеш крцка тенката коричка, а...

Тиквиците се многу здрав зеленчук и може да се јадат на најразлични начини. Единствена мана е што што можат да впиваат многу масло додека...

Похувани тиквички од рерна, однадвор крцкави, одвнатре меки, превкусни

Брзи, здрави и вкусни тиквички од рерна, за кои ви се потребни само 4 лажици масло. нема потреба да стоите долго пред шпорет и...

Похувани тиквички со пармезан и сусам од рерна – однадвор крцкави,...

Многу, многу вкусни. Однадвор крцкави, внатре сочни, многу добар вкус. Самата подготовка е многу брза и поеднаставна, бидејќи се пече во рерна и не...