Похувани тиквички од рерна, однадвор крцкави, одвнатре меки, превкусни

Брзи, здрави и вкусни тиквички од рерна, за кои ви се потребни само 4 лажици масло. нема потреба да стоите долго пред шпорет и да ги пржите во длабоко масло.

Потребни состојки:

2 тиквички
малку сол
2 лажици брашно
1 лажица пченкарно брашно
1 лажица лебни трошки (презла)
1 лажичка сол
½ лажичка црвен зачински пипер во прав
2 јајца
сусам за наросување одозгора
4 лажици масло

Постапка:

Тиквичките убаво измијте ги, па исечете ги на тркалца заедно со кората. Посолете ги и оставете малку да отстојат.

Loading...

Во посебен сад ставете две лажици брашно, една лажица пченкарно брашно, една лажица лебни трошки, една лажичка сол, половина лажичка црвен пипер во прав и убаво промешајте за да се изедначат состојките.

Во друга чинија изматете две јајца со виљушка. Започнете го похувањето на тиквичките.

Секое тркалце натопете го прво во јајцата, а потоа во мешавината од брашно и презла. Завршете со уште едно потопување во јајцата.

Вака приготвените тиквички редете ги во плех обложен со хартија за печење. Одозгора наросете ги со сусам и со 4 лажици масло.

Ставете да се печат во загреана рерна на 220 степени додека убаво да заруменат. Деталите можете да ги погледнете во видеото:

Loading...