Дома Тагови подуеност во стомакот

Таг: подуеност во стомакот

ПОДУЕН ВИ Е СТОМАКОТ И ОТЕЧЕНИ ВИ СЕ РАЦЕТЕ ИЛИ НОЗЕТЕ:...

Задржувањето на водата во организмот е честа и непријатна појава. Најчесто тоа е безопасно и нема причина за загриженост, но се случува да е...

KOГА ЌЕ ГИ ПОМЕШАТЕ ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ, ДОБИВАТЕ МНОГУ МОЌЕН ЛЕК...

Убаво е да си го имате овој рецепт во својата домашна аптека, бидејќи во секој момент може да ви затреба. Запишете го овој рецепт...

Ги намалува подуеноста и гасовите и ја олеснува мачнината после јадење,...

Симптоми на подуеност и гасови кои укажуваат на посериозна состојба се: силна б олка во стомакот, гасови придружени со запек, дијареа или губење на...

Чај за подуеност и гасови, делува смирувачки и помага при срцеви...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со подуеност во стомакот. Подуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Гасовите можат...

Ова масло ги смирува гасовите и подуеноста, толку е лековито што...

Секоја личност има одредена количина на гас во цревата, кои се формираат како резултат на распаѓање на органска материја од бактерии во цревата, како...

Мешавината од јаглика, магдонос, босилек и камилица ќе ви помогне да...

Поголемиот дел од луѓето барем еднаш во животот почувствувале проблем со надуеност во стомакот. Надуеноста се дефинира како чувство на исполнетост под притисок. Дали некогаш...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите...

Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare Маслото од коморач се користи во фармацевтската индустрија но и во народната медицина како средство против подуеност на стомакот,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"