Дома Тагови питулици

Таг: питулици

ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА – НОВ РЕЦЕПТ ЗА ВКУСНИ ПИТУЛИЦИ: Отсега...

Поздрав до сите, се надевам дека сте добро. Денес ќе ви претставам еден нов рецепт за приготвување на меко тесто кое се разлистува и...

БРЗИ ПИРОШКИ ЗА 10 МИНУТИ ГОТОВИ: Вкусни се и кога ќе...

Лесна и брза подготовка. Овие „пирошки“ или питулици, како сакате наречете ги, одлични се за појадок, вечера или закуска. Многу се вкусни топли, но...

ПИТУЛИЦИ СО ВОДА: Вкусни, брзи и меки, нема шанси да не...

Брзи, вкусни и меки питулици кои се приготвуваат со готови кори и се печат во рерна. Има многу малку масло, значи не се масни,...

ПИТУЛИЦИ СО ВОДА: Брзи, вкусни и меки, нема шанси да не...

Брзи, вкусни и меки питулици кои се приготвуваат со готови кори и се печат во рерна. Има многу малку масло, значи не се масни,...

Потпечени питулици со лукче и мелени ореви, а може и само...

Фото и рецепт: Natasa Nicovska За прави кашесто тесто како за палачинки, но само од брашно, вода и сол. Корите се печат во тава питуличарка...

Превкусни, едноставни, брзи, посни питулици, се мерат со чаша, се пржат...

Потребен ви е само еден сад во кој ги мешате сите состојки, а потоа црпите со лажица од тестото и ги пржите малите питуличиња....

Брзи пишии – децата ќе ви бараат уште и уште!

Непроценлив рецепт! Домашните пишии се одлични за појадок, ужинка или оброк за носење на работа. Па, да го пробаме и ние едноставниов рецепт. Ништо комплицирано, се...

Брзи и вкусни меки питулици – без многу масло и брзо...

Потребни состојки: 500 г кори за пита 3 јајца 300 г сирење 10 лажици зовриена вода 15 лажици масло 1 прашок за печиво Малку сол И уште 500 мл млака вода или...

Најбрзи и највкусни питулици за појадок по рецептот на Марта

Фото: Миланка Радојевиќ По рецептот на Марта Муреска Потребни состојки: 400 г брашно 1 печиво 1 лажичка сол 1 јајце 250 мл јогурт Постапка: Од сите овие состојки се замесува тесто и се...

Подгответе ги најмеките и највкусните питулици кои некогаш сте ги пробале

Направете го овој рецепт, па ќе се уверите дека овие питулици се најмеките и највкусните кои некогаш сте ги пробале. Можат да се јадат...