Дома Тагови пити со сирење

Таг: пити со сирење

Мали питички со сирење како пирошки кои се прават со готови...

Потребни состојки: 500 г тенки кори за пита 250 г полномасно сирење 2 јајца Малку масло И уште 100 мл за пржење (опционо) Постапка: Изматете ги јајцата со сирењето во пенаста...