Дома Тагови пита со сирење

Таг: пита со сирење

Поубава нема – Македонска пита со сирење, мека и вкусна, прсти...

Едноставна подготовка, лесна, слоевита...ммм премногу вкусна! Постапката е едноставна, па можат и почетници да ја направат. Пробајте ја, нема да се покаете. Одлична пита...

Вртена пита со сирење по рецепт на една мајка – отсега...

"Денеска се дружиме со Ирена Здравеска, една од поактивните членки во нашата група. Ја прашавме неколку прашања за да дознаеме повеќе за нејзините специјалитети...

Полнета погача со прелив, не сте пробале ваква досега – сочна,...

Рецепт и видео презентација на Аурора рецепти - Прелиена полнета погача која не сте ја пробале досега, го споделувам овој рецепт со вас, единствена...

Ќе речете дека ова било пита, ама ова е ПИТА НАД...

Рецепт и видео презентација на Емилина Кујна - Гужвана пита со сирење во ролат. Постојат многу начини за редење на питата со сирење од...

Стара традиционална македонска гибаница со сирење, мека како душа и декоративна,...

Рецепт и видео презентација на Аурора Рецепти – Стара традиционална македонска гибаница со сирење и кисело тесто. Предобар рецепт од старата македонска кујна, како...

8 рецепти за брзи пити со готови кори, крцкави, сочни, со...

I РЕЦЕПТ - Пита на поинаков начин – многу брза, крцкава и сочна, со богат вкус, залиена со превкусен прелив. Ова е најдобриот начин...

Лесна пита со урда, сите ја сакаат – Копишмиде

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Пита со сирење. Сите македонски рецепти се вкусни и познати во регионот, а една од најпознатите...

Пита на поинаков начин – многу брза, крцкава и сочна, со...

Ова е најдобриот начин да се приготви крцкава пита од готови кори – со овој прелив питата се топи во уста. Рецепт и видео...

Најмеките сирењачиња – прелиена Пенурлија пита, нежна како памук, ќе ве...

Постојат неколку начини за приготвување на оваа пита – пенурлија, или кај нас попознати како печива-сирењачина. Постапката за нивно приготвување е едноставна и не...

Како најлесно и најбрзо да развлечете домашни кори за пита

Рецепт и видео презентација на Аурора рецепти – како се развлекуваат домашни кори на брз, едноставен и лесен начин. Нема ништо поубаво од домашна...