Дома Тагови пита со сирење

Таг: пита со сирење

Домашна баница со готови кори и многу добар прелив, вкусна, брза...

Фото и рецепт: Дељана Дамљановиќ – баница со прелив Пробајте ја оваа брза баница со прелив приготвена со готови кори. Одлична е за појадок, ручек...

Турска лисната пита со сирење – највкусната и наједноставната пита за...

Рецепт и видео прилог на Милица Михајловиќ. Турската лисната пита со сирење е можеби највкусната и наједноставната пита за правење. Рецепт со убаво објаснети детали...

Брза пита со готови кори, без додатоци, многу вкусна, ќе ја...

Брза и многу вкусна пита, готова е за НАВИСТИНА многу кратко време. Ќе уживате во нејзниниот вкус, одлична за појадок или вечера, па и...

Едноставен и брз појадок, секунда работа, со малку намирници од фрижидерот

Не можевме да се одлучиме кој од овие два рецепти е подобар или дава повкусен резултат, па затоа ги објавуваме и двата одеднаш, бидејќи...

Најмеката пита во светот (Пенурлија) – прелиена со сирење и млеко,...

Се замесува тесто, кората се филува со сирење, се сечат парчиња кои се редат едно до друго и се прелива со млеко и сирење....

Мирис и вкус од детството: Ова сигурно не сте го јаделе...

Ова е вкус кој ќе ве врати во детството. Мирисот на оваа пита не може да се заборави. Секој ја прави на свој начин....

Лисната погача со сирење (Сеченица) која брзо се разграбува – сите...

Лисната погача со сирење прва се разграбува од масата зошто сите ја сакаат поради посебниот вкус, мирис и мекост. Потребни состојки: 550-600 г брашно 200 мл млака...

Како да направите пита со готови кори а да биде иста...

Оваа пита со готови кори навистина со вкусот и изгледот потсетува на домашна пита. Излегува доста, нема да ве разочара. Потребни состојки: 1 пакување готови кори 3...

Пита-погача со сирење: Запишете си го рецептот, можеби уште утре ќе...

Питата мора да ја пробате, многу е вкусна! Потребни состојки: 500 г брашно 1 прстофат сол 20 г квасец (1/2 свеж) 1 лажичка шеќер 100 мл вода 200 мл млеко 2 јајца 120...

Секогаш кога ја правам оваа пита, дома има тепачка за последното...

Многу вкусна пита со сирење. Потребни состојки: 250 г остро брашно 250 г меко брашно 1 јајце 50 мл масло 300 мл масло сол по вкус За фил: 750 г свежо кравјо сирење 2...