Дома Тагови пита со лиснато тесто

Таг: пита со лиснато тесто

ПИТА СО УРДА: Мека и вкусна како памук, сите први се...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Пита со сирење. Сите македонски рецепти се вкусни и познати во регионот, а една од најпознатите...

Вкусна пита со спанаќ и урда за убав ден! Идеално за...

Рецепт и видео прилог на Том Филос – Вкусна пита со спанаќ и урда. Вкусна пита од спанаќ и урда за убав ден! Оваа пита...

Вкусен оброк за целото семејство а многу брзо се приготвува!

Пита со месо, прсти да излижеш! Потребни состојки: 500 г мешано мелено месо 1 кесичка фант за мелено месо 200 г шунка за пица, на ленти 200 г кашкавал...

Веќе стана хит а јагодите само што започнаа: Пита со јагоди!

Потребни состојки: 300 г лиснато тесто 125 г крем сирење или свежо сирење 50 г шеќер во прав 250 г јагоди 1 лажичка ванилин екстракт и уште: 1 помало јајце 1 лажичка...