Дома Тагови пита со јаболка

Таг: пита со јаболка

Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со...

Многу вкусна пита со фил од јаболка и гриз. Потребни состојки: 500 г тенки кори, 1,5 кг јаболка, 600 г + неколку лажици шеќер, 700 мл вода, 1 ванилин шеќер, 100...

Пита со јаболка – се топи во уста, нежна и вкусна

Ова е италијанска шарлотка. Колачот е едноставен за приготвување и многу е вкусен. Потребни состојки: 180 г пченично брашно 4-5 јаболка 130 г шеќер 50 г путер ½ прашок за...

Лења (мрзлива) пита со јаболка (посно)

Фото и рецепт: Верица Николиќ Потребни состојки: 280 г брашно 100 г презла 160 г пченичен гриз 400 г шеќер 1 прашок за печиво 100 г лешник (ореви или бадеми) ½ кесичка...

Едноставна лења пита со јаболка – ќе ве воодушеви!

Вкусна и убава 👌 Потребни состојки: 4 јајца 100 г маст 100 г путер/маргарин 150 г шеќер во прав 1 прашок за печиво кора од лимон 2 ванилин шеќер 200 г брашно 1 шолјичка...

Ваква пита со јаболка не сте јаделе – детален рецепт за...

Потребни состојки: 1 пакување кори за пити 700 г рендани јаболка 3 лажици шеќер За премачкување на корите 3 јајца 200 г шеќер 1 ванилин шеќер 200 мл масло 300 мл јогурт 230 г...