Дома Тагови пита баклава со јаболка

Таг: пита баклава со јаболка

ПОСНА ПИТА БАКЛАВА: Неодоливо сочна, вкусна и мирисна, секоја бара уште...

Ова е еден од оние колачи кои ве освојува со првиот залак. Кога ќе го гризнете тој е толку многу сочен, вкусен и мирисен,...

Сочна пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува...

I РЕЦЕПТ - Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со готови кори. Многу вкусна пита со фил од јаболка и...

Пита-баклава со јаболка, домашно благо за сите годишни времиња

Фото и рецепт: Марина Станојевиќ Пита со јаболка: Домашно благо за сите годишни времиња, за сите возрасти. Од обичната пита се разликува по тоа што...

Пита со јаболка – готова за 20 минути, се приготвува со...

Многу вкусна пита со фил од јаболка и гриз. Потребни состојки: 500 г тенки кори, 1,5 кг јаболка, 600 г + неколку лажици шеќер, 700 мл вода, 1 ванилин шеќер, 100...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"