Дома Тагови пирошки од компир

Таг: пирошки од компир

КОМПИР ПИРОШКИ: Секој граба парче повеќе, супер идеја за појадок или...

На секоја свадба или друга свечена пригода речиси секогаш за предјадење се послужуваат пирошки, некогаш во комбинација со похуван кашкавал, а некогаш само со...

Овие пирошки не ги одбил никој досега, а сите бараат рецепт:...

Сите ги сакаат пирошките, особено додека се топли, а тенката коричка крцка кога ќе ги гризнете. За филот е дискутабилно да се говори, бидејќи...

ВКУСНИ ПИРОШКИ: направени од палачинки, одлично празнично предјадење

Вкусни пирошки направени од палачинки, одлично празнично предјадење Фото и рецепт: Даница Данче Стојева. Повторно нашата драга Данче Стојева не изненади со овој прекрасен рецепт...

Крокети од компир – наједноставниот појадок, готов за неколку минути

Ќе ви претставиме два рецепти, едниот од варен компир од кој се приготвуваат мини компирови пирошки, а од вториот рецепт се приготвуваат овие вкусни...

Мини пирошки од компир – излегуваат 80! Вкусна закуска за пред...

Имаат одличен вкус и кога се топли и кога ќе изладат. Потребни состојки: 850-900 г компир, 45 г путер/маргарин, 150 г гриз, 100 г брашно, 1 јајце, 1 лажичка сол и презла...