Дома Тагови пиперки со сирење и јајце

Таг: пиперки со сирење и јајце

Полнети пиперки запечени со кашкавал – популарно предјадење, а може и...

Запечените пиперки полнети со пиперки се многу популарно јадење на балканот. За вегетаријнаците и оние со послаб апетит може да бидат и главно јадење,...

Пиперки полнети со сирење и јајца – уште еден испробан рецепт...

Многу вкусно јадење, особено ако сте љубители на пиперките... Потребни состојки: 7 пиперки 500 г ситно рикота сирење или некое друго ситно сирење, по желба 100 г горгонзола...