Дома Тагови пилешко

Таг: пилешко

ПИЛЕШКО ВО КРЕМАСТ СОС ОД ЛУК: Вакво вкусно јадење не сум...

Пилешкото месо најбрзо се приготвува од сите видови месо, а ако го приготвите на овој начин, тоа излегува многу сочно и меко, буквално се...

Кремасто пилешко со морков, речиси само се прави, а има неодолив...

Кога не знаете што да готвите, пилешкото секогаш е добро и брзо решение. Досега можеби сте сте приготвувале на разни начини, печено, пржено, похувано.....

СОЧНО ПИЛЕШКО ВО СОС ОД ЛУКЧЕ: Евтино јадење кое секој може...

Ако сте љубители на белото пилешко месо, тогаш испробајте го овој рецепт за сос од лук во кој месото останува сочно и вкусно. Пилешкото...

МЕСОТО ГО ДИНСТАМ ВО СОС КОЈ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА 5 МИНУТИ:...

Ако сакате да направите вкусен ручек кој е многу сочен, а веќе се исцрпени идеите за тоа како да го употребите месото, тогаш ова...

ПИЛЕШКО ВО СОС ОД ЛУК: Едноставна комбинација, а каков вкус –...

Подгответе го ова вкусно пилешко месо со лук и добиете многу вкусен ручек кој го слуѓат само во елитните ресторани. Кога пилешките филети ќе...

Брзо и вкусно јадење од само неколку состојки

Вкусно и сочно јадење кое лесно и брзо се приготвува. Многу е сочно и богато со вкусови, верувам дека и вам ќе ви се...

Кашеста супа од карфиол, здрава и лесна, со сласт се јаде...

Рецептот беше објавен во нашата група НМД рецепти од нашата драга читателка Фемије Сулејмани. На овој рецепт се надоврза и нашата драга Мирјана Анастасова,...

Пилешко со кнедли, малку поинакво, но превкусно, сочно јадење

Вкусни, крцкави пилешки батаци со кнедли од леб натопени во сос со зачини и печурки – идеална комбинација со супа за неделниот ручек! Потребни состојки: 5...

Пилешко во крем сос – многу вкусно

Потребни состојки: 500 г пилешки гради 1 главица кромид 2 чешниња лук 100 г путер 200 мл неутрална, течна павлака за готвење 200 мл милерам ½ лимонов сок Сол, црн пипер Постапка: Кромидот ситно...

Пилешко печено во кромид…како е сочно ова месо! Ммммм…

Потребни состојки: 6-8 батаци 4 главици кромид 2 главици лук вегета, сол, црн пипер околу 50 мл маслиново масло Постапка: Батаците е најдобро да се маринираат со зачините одвечер или неколку...