Дома Тагови пилешко бело месо

Таг: пилешко бело месо

РУЧЕК ЗА 10 МИНУТИ: Повкусно пилешко месо не сум јадела, сочно,...

Ова е едно од моите омилени јадења, а честопати го приготвувам во двојна мера, зашто колку и да направам, секогаш сè се изедува, до...

НАПРАВЕТЕ ГО НАЈСОЧНОТО БЕЛО МЕСО ВО РЕРНА: Малку путер е тајната...

Малку путер ќе го претвори белото месо во најсочното месо во свет, кое инаку е тврдо и тешко се џвака. Иако е најлесно за...

Кремасто пилешко со морков, речиси само се прави, а има неодолив...

Кога не знаете што да готвите, пилешкото секогаш е добро и брзо решение. Досега можеби сте сте приготвувале на разни начини, печено, пржено, похувано.....

Кога го ставив пилешкото во јогурт, маж ми ми се смееше,...

Сите го сакаме пилешкото, но сите знаеме дека доколку се превари или препржи може да биде многу суво. Сега ќе ви покажам како го...

НАЈВКУСНОТО И НАЈСОЧНОТО ПИЛЕШКО МЕСО ДОСЕГА: Вчера го правев за ручек,...

Имав неколку парчиња бело месо маринирани одвечер, па се обидов да ги подготвам на овој нов начин. Признавам дека не очекував да добијам толку...

Пилешко во павлака со печурки и тестенини – за 30 минути...

За половина час добивате готово, многу вкусно јадење кое е идеално да се приготви преку работната седмица или ако ве изненадат ненајавени гости. Јадењето...

Брз ручек – пилешко со зеленчук: вкусно јадење „на лажица“ кое...

Нешто „на лажица“ преку седмицата кога немате многу време за некои комплицирани јадења и сложени рецепти. Мојот сопруг ова го нарекува „дрнч“ кога ќе...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"