Дома Тагови песок во бубрези

Таг: песок во бубрези

ПРИРОДЕН ЛЕК: Исчистете ги бубрезите и исфрлете го целиот песок за...

Ова се два народни рецепти за исфрлање на камчиња и песок од бубрезите, најчесто споделувани меѓу луѓето кои даваат сигурни резултати. Првиот содржи лимон,...

СТАР ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БУБРЕЗИ: Ги топи камчињата и го исфрла...

За да гои приготвите овој природен напиток, ќе ви бидат потребни само две состојки. Како се приготвува, прочитајте во продолжение на текстот. Истражувањата покажуваат дека...

Просото е безглутенска житарица – чистач на бубрезите (рецепт)

Како снегулки лесните ситни знрнца се како лек во чинијата. Ако сакате дејството на просото да го засилите, тогаш пропржете го неколку минути -...

Ова завршува во ѓубре, а ги лекува сите болести со мочниот...

Започна сезоната на црешите. Иако петелките од црешите и вишните погрешно се фрлаат, токму од нив се приготвува еден многу лековит чај кој е...

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...

Младите листови од бреза се совршен лек за бубрезите, а ги...

Брезата е билка која се смета за симбол на руското пространство, а кај народот се цени како моќен природен лек против уринарни инфекции, проблеми...

Најмоќниот лек од народната медицина: Овој напиток го топи каменот во...

За само 10 дена исфрлете ги наталожените токсини, песокот и каменот од бубрезите. Истражувањата покажале дека секој дваесетти човек пати од камен во бубрег. Кога...

Оваа билка ја газиме, а може да ве спаси од циститис,...

КИЛАВИЦА (Herniaria glabra, fam. Caryophyllaceae) Оваа билка, како и другите билки со кои се комбинира за третирање на различни здравствени состојби, можете да ги побарате во...

Како да се ослободите од песокот во бубрезите и жолчното кесе:...

Еден од честите проблеми со кој се соочуваат луѓето во нашите краишта, е песокот или камењата во бубрези и жолчка. Проблемот најчесто е предизвикан...

Чај од црешови дршки – лек за исфрлање на песок од...

Лековити делови на црешата: за берење и преработка се погодни цвет, лист и кора кои се собираат пролетно време, а плодот во мај и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"