Дома Тагови пекарски соленки

Таг: пекарски соленки

Солени стапчиња како од пекарница, со најдобриот прелив – овој рецепт...

Покрај рецептите за леб и кифли, мора да го пробате и овој фантастичен рецепт за солени стапчиња. Верувајте ми, идентични се како оние од...

Рецепт за соленки какви што порано ги правеа во пекарница –...

Фото и рецепт: Тања Потребни состојки за 16 соленки: 7 г сув квасец, 2 лажички шеќер, 50 мл топло млеко, 550 г брашно, 1 лажичка сол, 200 мл топло млеко, 200 мл...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"