Дома Тагови печен зеленчук

Таг: печен зеленчук

Долго никој не ми сервирал вака вкусен ручек: печен зеленчук (посно)

Потребни состојки: 1 кг компири 1 врзоп моркови 1 целер 1 келераба 2 тиквички сол, обична и малку крупна, морска сол црн пипер, магдонос, по желба вегета масло Постапка: Целиот зеленчук убаво измијте го...