Дома Тагови печен зеленчук

Таг: печен зеленчук

ДОМАШНА „ДАСКА“ ЗА ГОСТИ: Најбрза и највкусна, стопати е поубава од...

Доколку некогаш се мислите со што да ги послужите гостите, можете да ја испробате оваа домашна „даска“ со ќебапчиња и печен зеленчук. Превкусна е,...

Сочно пилешко филе и печен зеленчук, ручек за час, а нема...

Вкусна и здрава храна која може да се направи како прилог со ручекот или да биде главно јадење. Брз рецепт за подготовка на зеленчук...

Долго никој не ми сервирал вака вкусен ручек: печен зеленчук (посно)

Потребни состојки: 1 кг компири 1 врзоп моркови 1 целер 1 келераба 2 тиквички сол, обична и малку крупна, морска сол црн пипер, магдонос, по желба вегета масло Постапка: Целиот зеленчук убаво измијте го...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"