Дома Тагови Павлова торта со целуфки

Таг: Павлова торта со целуфки

Ова ми е најубавата торта: Целата е во крем, а кората...

Koментар од читателка која го пробала рецептот: „Ги мешаш јагодите (со рачен миксер или во блендер) и овошниот сос го ставаш како прелив.. Јас...

СНЕЖНА ТОРТА СО ПАВЛАКА: без печење, за сите љубители на кремастиот...

Брза торта од слатка и кисела павлака со лешници и ореви, само матете и редете. Еден од најдобрите рецепти за бела, снежна торта, мојата...