Дома Тагови памук кифли

Таг: памук кифли

ПАМУЧНИ КИФЛИ СО ЈОГУРТ: „Сè сум пробала, ама толку меки, вкусни...

Памук кифлите се секогаш добредојдени, особено кога ќе ни се најават гости. Многу се вкусни, меки и мирисни, а со спиралниот облик, мамат и...

ПАМУК КИФЛИ, НАЈМЕКИТЕ ВО СВЕТОТ: Повкусно тесто никогаш не сте пробале

Ако барате рецепт за кифлички кои се меки како душа, мирисни и многу вкусни, а следниот ден не се сушат и не стануваат тврди...

ПАМУК КИФЛИ: Најмекото тесто во светот

Потребни состојки: 850-900 г брашно тип 500, 1 кесичка сув квасец (7 г), 2 јајца, 400 мл топло млеко, 180 мл масло, 1 лажица шеќер, 1 лажичка сол Постапка: во еден подлабок...

Памук кифли меки како душа, секогаш ќе ги правите во двојна...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – Памук кифли меки како душа. Одлични кифлички, меки како душа, додека се печат прекрасно мирисаат, па...

Памук кифлички кои се печат за само 8 минути

Сите ги прават – кифлички на потполно поинаков начин, готови за 8 минути, со неодолив вкус и мирис. Од оваа количина излегуваат 20 големи...

Кифли меки како душа, рецепт со кој не можете да згрешите,...

Фото и рецепт: Зорка Јанчева – Божиќни кифли, памук меки како душа. Потребни состојки: 250 мл кисело млеко, 250 мл обично млеко, 1 коцка свеж квасец (40 г), 4...

ПАМУК КИФЛИ – Брзи и меки кифли кои се приготвуваат од...

Сите бараме рецепт за најмеките кифлички што постојат. Потребни состојки: 500 г брашно, ½ кесичка прашок за печиво, 100 мл масло, 250 мл млако млеко, 2 лажички шеќер (околу 10...

ПАМУК КИФЛИЧКИ: Најмекото тесто во светот!

Многу се вкусни, воздушести и навистина се меки како памук. Потребни состојки: 900 г брашно тип 500, 1 сув квасец (7 г), 2 јајца, 400 мл топло млеко, 180 мл...

Памук кифлички – меки како душа: тестото кисне 2 часа и...

Фото и рецепт: Ивана Вишниќ Потребни состојки: 900 г брашно, 1 кесичка сув квасец, 2 јајца, 400 мл топло млеко, 180 мл масло, 1 лажица шеќер и 1 лажичка сол Постапка: Во еден...