Само една лажица ќе ви ги испразни цревата во рок од две минути без болки

Само една лажица од овој природен лек ќе го испразни вашиот стомак во рок од две минути и ќе ве исчисти од натрупаните отрови.

Нашите црева се многу важни и треба од време на време да ги чистиме од отровите кои се трупаат во нашиот организам особено ако јадеме се’ и сешто и не внимаваме на исхраната.

Потребно е здраво да се храниме, исхраната да биде разновидна и богата со растителни влакна, но може да помогне и овој природен лек кој се покажал како многу ефикасен.

Потребни состојки:

5 шолји вода

100 г сливи

100 г урми

Постапка:

Во зовриена вода ставете ги сувите плодови. Оставете ги 15 минути да се варат на тивко, а потоа тргнете од оган и оставете да изладат. Содржината ставете ја во блендер и убаво измиксајте за да се изедначи.

Секое утро на празен стомак земајте по една лажица. Ќе ви се исчисти дигестивниот тракт од заостанати и натрупани отрови и ќе се ослободите од опстипација.

Претходна статијаВкусни пирошки за неколку минути ќе ви станат омилени
Следна статијаЕфикасен лек за ОСТЕОПОРОЗА, подобрување на имунитетот и белодробни заболувања