Дома Тагови Оксимел

Таг: Оксимел

ДОМАШЕН ТОНИК ЗА ИМУНИТЕТ: секој ден по една мала чаша и...

Овој напиток е сладок тоник кој го стимулира имунолошкиот систем со моќни состојки кои се познати по стимулирачките својства на имунолошкиот систем: јаболков оцет,...

Оксимел тинктура со мајчина душица за лекување на вируси и настинки,...

Потеклото на нашиот човечки вид, библиски е поврзан со јаболкото. Единствениот доказ за ова прво библиско толкување е потеклото на Адамовото јаболко. Во грчката...

Оксимел – тинктура од која не преживуваат вирусите, ги лекува настинките...

Оксимел претставува напиток направен од внимателно смислена комбинација од мед, билки и овошје натопени во јаболков оцет. Има големо антибактериско дејство. Киселоста од оцетот помага...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"