Дома Тагови одгледување

Таг: одгледување

Направете висечки „лежалки“ и ќе имате богат род на шербет слатки...

Лубеницата е едногодишно растение од фамилијата Cucurbitaceae. Расте од семе, во топла клима , а бидејќи содржи голема количина на вода, лубеницата претставува идеално...

КАКО ДА ОДГЛЕДАТЕ БАНАНИ ДОМА ВО САКСИЈА: Потребна ви е една...

Палмата од банана е фантисточно егзотично растение кое не можете да го видите во сечиј дом. Сега, имате одлична можност да одгледувате такво чудо...

ОВАА НЕОБИЧНА БИЛКА ГИ ВООДУШЕВИ ЦВЕЌАРИТЕ: Сите ја сакаат дома, еве...

Кога станува збор за уредување на домот, еден од најефикасните и најевтините начини како да му подарите нов сјај - е набавите билка, или...

Најубавиот мајски цвет ќе ви донесе среќа – еве како се...

Ако за некое растение можеме да кажеме дека освојува со својот раскош, сигурно едно од тие е божурот. Цвета и по неколкупати во годината,...

Пркосот е тажен само кога нема сонце – цвеќе кое ќе...

ПРКОС (Portulaca grandiflora) е отпорна градинарска билка која цвета преку цело лето а кога е облачно и темно ги затвора своите венечни ливчиња. Стариот латински...

Најдобриот совет како да се одгледува орхидејата: на овој начин ќе...

Орхидеја фаленопсис е една од најубавите собни билки. По правило ја купуваме од цвеќарница кога е во цвет. Меѓутоа, со тек на време цветовите...

Егзотична билка на вашиот прозор: како да одгледате калинка од семка

Во последно време многу е популарно да се одгледуваат егзотични билки во саксија на прозор. Тоа е така зошто овие билки имаат атрактивен и декоративен изглед, а...

Еве што треба да направите за да имате најубава Божиќна ѕвездичка

Ова надалеку познато цвеќе потекнува од Мексико, со висина од 40 см и стебло густо обраснато со листови. Цвета во текот на зимата, но...

Куќната среќичка носи радост, среќа, пари и љубов во домот каде...

Куќна среќа (lat. Soleirolia soleirolii, Helxine soleirolii) е растение за кое се врува дека носи радост и среќа во домот каде се одгледува. Може да...

Дали знаете како се размножуваат сукулентите? Доколку сакате да имате повеќе...

Еве како да ги размножите. Сукулентите го сакаат сонцето и не е потребно често да се полеваат освен во лето, умерено. Не бараат голема грижа....