Дома Тагови облога од зелка

Таг: облога од зелка

АКО ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Овој руски природен лек со...

Ако имате проблем со чести респираторни инфекции, астма, бронхитис или пневмонија, облогите од зелка и мед дефинитивно ќе ви помогнат во лекувањето. Ова е...

Природен лек за реума кој го има секоја куќа, а го...

Листовите од зелка веќе одамна се користат кај ревматски тегоби. Познато е дека зелката е намирница со исклучително хранителни и лековити својства. Содржи огромни количини...

Во швајцарските болници ја користат како лек – Еве што сè...

Сите знаеме дека храната што ја консумираме секојдневно содржи високо ниво на разни хранливи материи и придонесува за нашето здравје. Затоа ја јадеме, зар...

5 моќни облоги против кашлица: Преку ноќ ја ублажуваат и најсилната...

И најсилната кашлица престанува за само една ноќ. Ова се неколку рецепти од традиционалната медицина кои ги користеле нашите баби, а кои се најефикасни...