Дома Тагови новогодишна-божиќна торта

Таг: новогодишна-божиќна торта

БОЖИЌНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Многу кремаста и сочна, нема...

Чоколадната торта е една од најпосакуваните за Божиќ, особено кога завршуваат посните денови. Направете си ја оваа богата и боемска торта со многуслоен фил...

„На сопругот ова му е омилениот колач“: Брза торта и многу...

Пред многу години на една телевизиска емисија беше претставен овој рецепт за свечена торта која според состојките е осмислена да носи среќа во домот...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...

Оваа божиќна торта со ореви е најдоброто нешто што сум го...

Рецепт на Катарина. Оваа торта е најдобрата која постои и затоа обично ја приготвуваме за Нова година, за да ја направиме оваа ноќ уште...