Дома Тагови НМД рецепти

Таг: НМД рецепти

БРЗ СОЛЕН РОЛАТ: Најубавото предјадење на празничната трпеза

Солените ролати се многу вкусни и декоративни, па затоа празничната трпеза не може да се замисли без нив. Речиси секогаш први се изедуваат, бидејќи...

БРЗА ТУРСКА ПИТА: Сè измешајте, излејте и испечете – ова вкусно...

Овој рецепт ќе ве воодушеви, бидејќи питата не само што е брза и едноставна за приготвување, туку е многу вкусна и пред сè здрава....

ФЕРЕРО РОШЕР ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Готова е за 20 минути –...

Брза и без печење FERRERO ROCHER торта, која е погодна за апсолутно секоја пригода, бидејќи делува многу богато и декоративно. Можете секогаш да ја...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ СО ОРЕВИ: Десерт кој се подготвува за 5 минути,...

Овој десерт е многу поедноставна и побрза варијанта на бајадерата, а има одличен вкус. Штом еднаш ги пробате овие чоколадни коцки, веднаш ќе ви...

ПОГАЧА ЗА СРЕЌА: Мека како душа, декоративна а многу едноставна

Погачата навистина е преубава, нежна со едноставна постапка, а се добива еден декоративен и привлечен изглед на кој не можете да му одолеете. Рецептот...

Најдобриот рецепт за гибаница – полна со сочен фил

Нема ништо подобро од врела пита тукушто извадена од фурна од кој се шири неодолив привлечен мирис. Таква е и оваа лесна, едноставна гибаница....

НАЈДОБРАТА: Сочна баклава со плазма – ова мора да го пробате...

Сите знаеме дека оригиналната баклава се приготвува само со ореви, но има и други видови на баклави кои едноставно мора да ги пробате, зошто...

САЛАТАТА НА ТЕТКА МИРА: Сосем нов рецепт – одличен вкус, гостите...

Рецепт и видео презентација на Ивана од „Шерпица” – Зелка салата со специјален прелив. Пригответе ја оваа „обична” салата на малку поинаков начин и...

ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: Иде сè по 5, и од мене...

Питата се вика ПЕТКА, а ќе ви стане јасно штом ќе ги погледнете состојките. После тоа, откако ќе ја приготвите, можете да се уверите...

КРЦКАВИ СУСАМ КИФЛИЧКИ: Готови за 10 минути, излегуваат 2 тепсии, а...

Сите ги сакаат печивата со вкусниот сусам, во солена или слатка варијанта. Ќе ви претставиме неколку едноставни рецепти, брзи, со и без квасец, па...