Дома Тагови нередовна менструација

Таг: нередовна менструација

6 причини зошто менструацијата ви доцни, a причината не е бременост

6 причини зошто менструацијата ви доцни, a не сте бремени. Првото нешто што ни доаѓа на ум на нас жените кога се споменува менструалниот...

ДАМИ: Ова се 7 знаци кои говорат дека нешто не е...

Секоја жена знае дека ва*ината е еден од најчувствителните делови од нејзиното тело. Затоа мора да се води голема грижа и да се одржува...

Ајдучка трева: за болки во желудник, висок притисок, чистење на крвта...

Силниот чај од ајдучка трева го регулира и го прочистува крвотокот, па добро е да се пие при внатрешни крварења, крвава столица, крварење од...