Дома Тагови нега

Таг: нега

Домашен крем против брчки: фантастичен ефект за седум дена!

Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува видливите брчки и го успорува процесот на стереење...

Ако кожата на вратот станала „гускина“-само ставете од ОВА и повторно...

Сите жени знаат дека вратот ги издава нивните години. Но, дали може да се направи нешто и да се спречи предвременото стареење и збрчкување...

Чудотворен шампон за густа и блескава коса која брзо расте

Ова е дефинитивно најдобриот шампон за коса. Еве го тајниот рецепт: Потребни состојки: 500 мл косили шампон 20 капки АД капки, бистри 20 капки рицинусово масло 50 мл пантенол...

Открила чудесен рецепт за отстранување на старечките пеги од рацете

Искористете ги намирниците од кујна и вратете го младешкиот изглед на својата кожа. Жената во видеото открива како на целосно природен начин да ја избели...

Дознаваме мали трикови: како Корејките ја одржуваат чиста својата кожа

Тие знаат како и во својата педесетта година да изгледаат триесет години помладо. Нивната кожа блеска од здравје. Дури и мажите користат специјална козметика и...

Ставете сол во шампонот за да решите еден од најголемите проблеми...

Солта најчесто се користи при приготвувањето на јадењата, но исто така може да послужи и во бројни рецепти од природната медицина. Меѓутоа, солта можете да...