Искористете ги намирниците од кујна и вратете го младешкиот изглед на својата кожа.

Жената во видеото открива како на целосно природен начин да ја избели кожата на рацете и да се исчисти од дамки и пеги кои доаѓаат со текот на годините.

Потребни состојки:

2 лажици мед

3 лажици цеден сок од портокал

1 лимон

1 лажичка шеќер

Постапка:

Измешајте мед, сок од портокал и шеќер. Со лажичка добро промешајте. Добиената смеса нанесете ја на пресечен лимон па тријте по рацете. Тријте така 25 минути.

Кога ќе завршите со пилингот, пригответе маска за раце која ќе ја нахрани вашата кожа.

Помешајте 3 лажици оризово брашно, една лажичка хидроген пероксид 3%, 4 лажици ши путер и 2 лажици сок од портокал. Сето убаво соединете го и оставете да отстои 30 минути.

Потоа исплакнете со топла вода.