Дома Тагови напиток со целер

Таг: напиток со целер

Марија откри златна тајна: Се прави едноставно, а за 2 недели...

Доматот одамна е добро познат бидејќи е присутен во секојдневната исхрана на луѓето. Оваа вкусна намирница потекнува од Јужна и Централна Америка, а во...

Природен сок кој прави чуда во организмот: рецепт за слабеење, за...

Рецепт за намалување на шеќерот во кр-вта: Потребни состојки: 300 г корен од целер и 6 лимони. Постапка: прво, треба да го изрендате измиениот...

Чај од брусница и целер за намалување на високиот крвен притисок...

Според статистичките податоци, 70 милиони во САД патат од висок крвен притисок. Хипертензијата го зголемува ризикот од мозочен удар, откажување на бубрезите, болести на...