Дома Тагови напиток против маснотии во крвта

Таг: напиток против маснотии во крвта

ПРИРОДНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА МАСТИТЕ ОД ОРГАНИЗМОТ: Се пие 3 пати дневно...

Подгответе го овој едноставен напиток за прочистување на организмот од масти. Особено добро му годи на телото после период на обични оброци или во...

Напиток од УРОВ против маснотии во крвта, болки во ‘рбетот, слаб...

УРОВ (vicia sativa/vicia ervilia) е мешункасто растение кое главно се користи како сточна храна. Меѓутоа, ова растение е многу хранливо и корисно и за...