Дома Тагови намаз

Таг: намаз

ДОМАШЕН НАМАЗ ЗА ЛЕБ: Го подобрува здравјето на срцето, црниот дроб,...

Д-р Марио денес презентираше како се прави вкусен и многу здрав намаз за лепче од семки. Семките се исклучително здрави, бидејќи ја подобруваат работата...

Многу лесно направете ДОМАШЕН МАРГАРИН: Повкусен е од купечкиот, а се...

Маргаринот е евтина и често користена состојка во исхраната поради нејзиниот неутрален вкус и мирис. Кога станува збор за изборот помеѓу путер и маргарин...

ДОМАШЕН ХУМУС: За 10-тина минути направете многу вкусен намаз од наут

Наутот, уште познат како лебелија, е многу ценета билка која изобилува со протеини, влакна и витамини, па според нутриционистите е добро што почесто да...

СЕЛСКИ НАМАЗ ОД СИРЕЊЕ, ЛУК И СЛАНИНА: Оваа комбинација е волшебна,...

Можете да направите едноставен намаз од сирење и лук кој гарантирано ќе ве воодушеви. Уште ако додадете и малку димена сланина, тогаш ќе добиете...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Намаз од ореви – неколку брзи и едноставни...

Гостите најмногу ги обожаваат вкусните намази во кои можат да ги натопуваат фурнаринките или кифличките. Доколку сакате следниот пат да ги изненадите со нешто...

НАЈДОБРИОТ ТАРТАР СОС СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Нема подобар и...

Постојат два основни рецепти за тартар сос: во едниот преовладува вкусот на мајонезот, а во другиот преовладува вкусот на киселата павлака. Во оној кој...

НАМАЗ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Толку е многу вкусен намачкан на лепче...

Полека, од вкусните тиквички се префрламе на модрите патлиџани. Тие се многу здрави и треба редовно да ги јадеме, но исто како и тиквичките,...

Намаз од семки од тиква богат со цинк – одличен против...

Може да се јаде со леб и зеленчук, особено со домати или да се користи како додаток на интегрални пасти. Потребни состојки: 300 г семки од...

Брза солена торта со лепче

Солената торта е моментно едно од најактуелните предјадења. Ова предјадење кое просто се топи во устата, со сигурност ќе биде општоприфатено од вашите пријатели. Добар...

Меден намаз за јакнење на имунитет кај дечиња и возрасни

Со оглед на тоа дека овој намаз е голем извор на енергетски и нутритивни состојки, идеален е за јакнење на имунитетот, па како таков...