Дома Тагови намаз

Таг: намаз

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Намаз од ореви – неколку брзи и едноставни...

Гостите најмногу ги обожаваат вкусните намази во кои можат да ги натопуваат фурнаринките или кифличките. Доколку сакате следниот пат да ги изненадите со нешто...

НАЈДОБРИОТ ТАРТАР СОС СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Нема подобар и...

Постојат два основни рецепти за тартар сос: во едниот преовладува вкусот на мајонезот, а во другиот преовладува вкусот на киселата павлака. Во оној кој...

НАМАЗ ОД МОДАР ПАТЛИЏАН: Толку е многу вкусен намачкан на лепче...

Полека, од вкусните тиквички се префрламе на модрите патлиџани. Тие се многу здрави и треба редовно да ги јадеме, но исто како и тиквичките,...

Намаз од семки од тиква богат со цинк – одличен против...

Може да се јаде со леб и зеленчук, особено со домати или да се користи како додаток на интегрални пасти. Потребни состојки: 300 г семки од...

Брза солена торта со лепче

Солената торта е моментно едно од најактуелните предјадења. Ова предјадење кое просто се топи во устата, со сигурност ќе биде општоприфатено од вашите пријатели. Добар...

Меден намаз за јакнење на имунитет кај дечиња и возрасни

Со оглед на тоа дека овој намаз е голем извор на енергетски и нутритивни состојки, идеален е за јакнење на имунитетот, па како таков...