Дома Тагови намалување на холестерол

Таг: намалување на холестерол

После овој лек тромбозата тешко се враќа: ги чисти затнатите кpвни...

Моќното овчо млеко во комбинација со уште една состојка прави вистински чyда. Проблемот со проширени вени и тромбозата е вообичаен денес, особено помеѓу жените....

ОВА Е НАЈЗДРАВИОТ ПРИРОДЕН НАПИТОК: Збогум за лошиот холестерол и затнатите...

Лекарите велат: „Млад си, колку што ти се млади kpвните садови”. Ова е стар рецепт од книгата „Пелагица” и според пишаниот рецепт се приготвува...

СИТЕ ГО ПРЕПОРАЧУВААТ ОВОЈ ЛЕК: стар природен лек од 2 состојки...

Можните причини за оште-тување на црниот дроб се бројни, вклучително и наследни фактори, односно генетска предиспозиција, хронични заболувања на црниот дроб како цироза, долгорочна...

Алкална бадемова вода за срце, холестерол и кoски, лекот е толку...

Пијалакот е исклучително силен. Бадемите се здрави затоа што се богати со витамин Е, цинк, магнезиум и калциум. Тие се добри за правилно функционирање...

Природен лек за намалување на холестеролот, ова семе го намалува како...

Високиот холестерол е една од главните проблеми со кој се соочуваат луѓето денес.  Зошто е така? Единствената причина која постои, е незнаењето. Луѓето не...

Кога ќе ја изедете оваа смеса ќе станете како супермен –...

Кога ќе ја изедете оваа смеса, функцијата на целиот мозок значително се подобрува: најсилниот природен лек осмислен досега! Го подобрува памтењето за 80%, ги...