Дома Тагови мрзливи црева

Таг: мрзливи црева

БЛАГОДАРЕНИЕ НА ЖЕНА МИ: Сега редовно ги празнам цревата и НЕМАМ...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина...

Измешајте чаша јогурт со овие три состојки: помага во слабеење, спречува...

Овој одличен напиток најдобро е да се јаде наместо вечера или да го замени појадокот. Се состои од здрави состојки, потполно е природен и...

Морков и мед: Моќна мешавина за детоксикација на мрзливи црева и...

Овој народен рецепт е познат многу одамна. Посебен ефект има врз мрзливите црева, подуеност на стомакот и гасови. Кога организмот е во добра состојба, тоа...

Зошто е важно правилно да се дигестира храната и како тоа...

Здравата исхрана до пред десеттина години беше своевиден предизвик, а за новиот тренд слушавме на телевизија, читавме на интернет и дознававме од разни прилози...

МЕДИЦИНСКИ ЏЕМ: само 1 лажица од овој џем прави чудо за...

Многу е важно да се излекува опстипацијата, не само поради болките туку и затоа што штетните материи треба да се исфрлат од телото што...

Благодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина пријателка...

Марија за НМД: Целиот живот имав проблем со опстипација – конечно...

Проблемот со опстипација (недоволно или ретко празнење на цревата) засега многу луѓе. Како резултат на опстипација, стомакот е подуен, се појавуваат гасови, непријатно чувство,...

За 15 минути ќе ви проработат цревата со овие комбинации

На дигетивниот тракт секогаш му се потребни доволно растителни влакна за да може совршено да функционира. Меѓутоа, ако не ги консумирате доволно, еве неколку...