Дома Тагови мраморен ефект

Таг: мраморен ефект

Mраморен колач, прелиен со млеко: Повкусен е од кох, сочен, мек,...

Oва е еден многу убав, декоративен и сочен колач, кој многу ми се допадна на прв поглед, а кога го пробав, се уверив дека...

Ова не е колач, туку е злато: Вкусен десерт кој се...

Со вас сакам да споделем еден рецепт од тетратката на баба ми. Едноставен колач кој се прави со состојки кои најчесто ги имаме во...

НЕ ВИ ТРЕБА МНОГУ ВРЕМЕ ЗА ДА ГО НАПРАВИТЕ ОВОЈ КОЛАЧ:...

Вчера го направив овој колач, толку беше мирисен и вкусен што веднаш се изеде. Дечињата го обожаваат со шолја млеко, а јас си направив...

Најубавите мермерни велигденски јајца се приготвуваат со едноставен природен метод, а...

Секоја година пред Велигден расте воз будата околу подготовките за овој празник, а особено околу вапцањето на велигденските јајца. Традиционално се фарбаат црвени јајца,...